Предности на Изборот на Бамбус ќебе

Дали некогаш сте слушнале за бамбус ќебе? Тоа е одличен производ кој нуди многу удобност. Овие ќебиња се направени од ултра меки бамбус влакна што тоа го прави големо задоволство за вас да притискам во.

7J4A9672

Бамбус ќебе е најпосакувана од многу поради својата мекост која нуди подобрена удобност. Бамбус е познат по своите антибактериски својства. Таа содржи бамбус Кун, кој е природен антибиотик. Тој има способност да го убие бактериите и штетници кои претставуваат сериозна закана за здравјето на луѓето. Таа, исто така одбива грешки, мувла, и алергени. Ова ја прави ќебе здрав и удобен опција.

Бамбус влакна е одлична алтернатива за вештачки влакна како најлон и полиестер. Оваа ткаенина дише и да се направи исклучително меки ќебиња. Тоа е многу абсорбента премногу. Нејзините дише квалитет охрабрува испарување на пот и на телото ги апсорбира мириси. Оваа функција го прави популарен избор за мајки, кои сакаат да ги задржат своите бебиња топло и удобно прави.

52da72079af37

Бамбус ќебе доаѓа во атрактивни бои и во различни големини. Можете да изберете од широката палета на различни бои и дизајни. Мала големина ќебиња се достапни за да се задржи вашето бебе Сит и топло додека патувате. Возрасни големина ќебиња се одлични за оние, кои сакаат дополнителна удобност и луксуз. Ултра меки, удобни ќебе е идеален за употреба во текот на годината. Оваа сеопфатна е лесно да се одржува и може да се мијат со топла вода во машината.

Тоа е природно расте растенијата, познат по неговата одржливост. Ако се намали, тоа може да биде лесно да се заменат. Тоа е најбрзо растечка фабрика во светот. Таа не бара пестициди да расте. Бамбус дава 40% екстра кислород и ги отстранува штетните хемикалии од воздухот. Овие карактеристики го прават бамбус ќебе голем еколошки опција.

7J4A9632

Бамбус ќебе е идеален за оние, кои се чувствителни на синтетички влакна. Нејзините дише функција го прави идеален за употреба во лета и зими. Тоа го прави да се чувствувате топло во зима и ви држи се излади во топли лета.

Оваа влакна има сила и флексибилност на памук. Покрај тоа, таа има многу други неверојатни карактеристики како анти бактериски способност, се чувствувате абсорбента, свилен мазна и удобно и бубачки и алергени repellence капацитет. Ќебето направен од бамбус е популарно се користат во центри и луксузни хотели, кои сакаат да се даде крајна удобност на своите гости.

Цената на ќебиња направени од бамбус варира во зависност од големината. Иако овие ќебиња се поскапи од нормалните ќебиња, тие нудат врвен комфор.


Време на мислењето: Jul-31-2018