Përfitimet e Zgjedhja e një batanije Bamboo

A keni dëgjuar ndonjëherë për një batanije bambu? Kjo është një produkt i shkëlqyer që ofron shumë komoditet. Këto batanije janë bërë nga ultra fibra të butë bambu që e bën atë një kënaqësi e madhe për ju për të strukem në.

7J4A9672

batanije Bamboo është i preferuar nga shumë njerëz për shkak të butësi e saj që ofron rehati të zgjeruara. Bamboo është i njohur për vetitë e saj antibacterial. Ajo përmban Kun bambu, i cili është një agjent natyrore antibacterial. Ajo ka aftësinë për të vrarë bakteret dhe dëmtuesit që paraqesin kërcënime serioze për shëndetin. Ajo gjithashtu largon mete, myk, dhe alergene. Kjo e bën batanije një alternativë të shëndetshme dhe të rehatshme.

fibër bambu është një alternativë e madhe për të krijuar nga njeriu fibrave të tilla si najloni dhe poliestër. Kjo pëlhurë është breathable dhe mund të bëjë batanije shumë të buta. Ajo është shumë absorbues shumë. cilësinë e tij breathable inkurajon avullimit të djersës dhe të thith aromat e trupit. Kjo veçori e bën atë një zgjedhje popullore për nënat, të cilët duan të mbajnë fëmijët e tyre të ngrohtë dhe të rehatshëm.

52da72079af37

Bamboo batanije vjen në ngjyra tërheqëse dhe në madhësi të ndryshme. Ju mund të zgjidhni nga një gamë e ngjyra të gjallë dhe dizajne. batanije të vogla madhësia janë në dispozicion për të mbajtur fëmijën tuaj rehatshëm dhe të ngrohtë, ndërsa ju e udhëtimit. batanije madhësia rritur janë të mëdha për ata, që duan rehati shtesë dhe luksoze. Ultra e butë, batanije të rehatshme është ideal për përdorim gjatë gjithë vitit. Kjo batanije është e lehtë për të ruajtur dhe mund të lahen me ujë të ngrohtë në makinë.

Kjo është një bimë natyrale në rritje, vuri në dukje për qëndrueshmërinë e saj. Në qoftë se ajo është e prerë, ai mund të zëvendësohet lehtësisht. Kjo është bimë më të shpejtë në rritje në botë. Ajo nuk kërkon pesticide të rritet. Bamboo jep 40% oksigjen shtesë dhe heq kimikatet e dëmshme nga ajri. Këto karakteristika e bëjnë bambu batanije një mundësi e madhe mjedisore miqësore.

7J4A9632

Bamboo batanije është ideale për ata, të cilët janë të ndjeshëm ndaj fibrave sintetike. Tipar i saj breathable e bën atë ideal për përdorim në verë dhe dimër. Kjo ju bën të ndjehen të ngrohtë në dimër dhe e mban të freskët në verë të nxehtë.

Kjo fibër ka forcën dhe fleksibilitetin e pambukut. Përveç kësaj, ajo ka shumë karakteristika të tjera të mrekullueshme si aftësinë anti bakterial, absorbues të lartë, të butë të mëndafshtë dhe të rehatshme dhe bug dhe alergjen repellence kapacitet. Batanije bërë nga bambu është përdorur gjerësisht në vendpushimet dhe hotele luksoze që dëshirojnë për të dhënë rehati fundit për mysafirët e tyre.

Çmimi i batanije bërë nga bambu varion sipas madhësisë. Edhe pse këto batanije janë më të shtrenjta se batanije normale, ato ofrojnë rehati fundit.


Ora Post: Jul-31-2018