Si te Zgjidhni peshqir

Pazar për peshqir është një proces i prekshëm. Sure, ju dëshironi të blini peshqir që ndjehen të butë dhe luksoze, por çfarë do të 'numërimin gram' vërtetë do të thotë? Dhe si mund të ju tregoni dallimin në mes pambuku turke dhe pambuku apo egjiptian marr nga një ylber të ngjyrave dhe modeleve? Para se të hedhin në peshqir shumë shpejt, të marrë pak kohë për të lexuar udhëzuesin tonë të dobishëm poshtë. Ne kemi mbledhur dhe grupuar gjithçka që ju duhet të dini se si të zgjedhin peshqir në pesë kategori kryesore, nga madhësi dhe peshë të ndërtimit, në mënyrë që kërkimi juaj do të shkojë sa më mirë të jetë e mundur.

7J4A2441

Përcaktoni madhësinë

Peshqir të vijë në një shumëllojshmëri të madhësive që ju do të dëshirojnë të marrin në konsideratë para se blerjen tuaj. Një peshqir vaske standarde për tharje off pas një dush ose vaske është 27 "x 52", ndërsa një fletë vaske është pak më e madhe në 35 "x 60". Një fletë vaske ofron mbulim më shumë, duke e lejuar ju për të përfunduar plotësisht veten. Nëse ju jeni në gjueti për mundësitë më të vogla, peshqir dore janë 16 "x 30", ndërsa washcloths katrorë janë 13 "x 13".

Vendosni në peshë

densitet peshqir banjo është matur në gram metër katror (GSM), dhe ky numër varion midis 300-900. Një peshqir 300-400 gram është e hollë dhe të lehtë, duke e bërë atë ideal për palestër apo kuzhinë. Këto thatë shpejt se peshqir të rënda. Një 400-600 GSM është një peshqir peshë medium që është e madhe për në plazh, dhe mund të përdoret si peshqir vaske përditshme. Dhe së fundi, një 600-900 GSM është i dendur dhe absorbues, që e bën atë të ndjehen ekstra luksoze, por kërkon pak më shumë kohën e tharjes. Me peshqir tona, ne si për të arritur ekuilibrin e përsosur e të trashë, me gëzof dhe absorbues, por të lehta sa të jetë e shpejtë-tharje.

7J4A2321

Zgjidhni pambuku juaj

peshqir përditshme janë bërë shpesh nga pambuku standarde. pambuku turke, në anën tjetër, ka fibrave më të gjata që i japin qëndrueshmëri peshqir shtesë dhe një të ndjehen të butë. Peshqir bëra nga pambuku turke kanë më të gjata, sythe më të dendura e fije që thithin një shumë të lagështisë dhe kurth ngrohtësi. Popular në hotele dhe Spas, ata janë më të rënda se peshqir standarde dhe për të marrë më të gjatë për të thatë. Zgjidhni pambuk turke në qoftë se ju preferoni një trashë, të ndjehen luksoze. Ata gjithashtu të bëhen më të butë dhe fluffier me çdo lavazh. Një tjetër opsion shumë absorbues dhe të qëndrueshme? Peshqir të bëra me teknologjinë Zero kthesë. Ky material ndihet jashtëzakonisht i butë dhe me gëzof, duke i siguruar një kohë më të shkurtër tharje. Zero peshqir kthesë pambuku janë të lehtë, të qëndrueshme dhe të lehtë packable.

Zgjidhni pastruara ose RINGSPUN ndërtim

Peshqir bëra me pambuk kërkuan të thotë se fibrat e tyre janë të pastruara të hequr temat më të shkurtër dhe mbeturinat, duke e lënë temat më të forta dhe më të gjatë të endura në peshqir vaske. Ky proces siguron qëndrueshmëri dhe parandalon pilling. pambuk RINGSPUN është bërë me fibra të gjatë dhe të shkurtër të shtrembëruara, për të krijuar një fije, smoother finer ndërsa leckë mëndafsh është bërë me sythe të mëdha fije dhe të endura me fije shtesë. Gjithashtu, shikoni për peshqir bëra me tehe banded të reduktuar fraying.

7J4A2376

Marr ngjyrën dhe stilin

Peshqir mund të shtoni ngrohtë, shënonin në një banjo, kështu që e konsiderojnë zgjedhjen e një pirg në një ngjyrë të fun theks apo model. Një tjetër alternativë është që të aksioneve kabinetet tuaja me ngjyra në bazë të sezonit (p.sh., ngjyra të ndritshme Beachy në pranverë / verë, ngjyra frigorifer në Vjeshtë / Dimër). Zgjedhja më klasik është peshqir me gëzof të bardhë, të cilat duken të përjetshëm dhe të punojnë me çdo stil apo vendosjen.

Shënime mbi Kujdesin

Mënyra më e mirë për të bërë peshqir tuaj të zgjasë më shumë është për të marrë kujdesin e duhur prej tyre. Para se të përdorni peshqir tuaj, lani ato një herë për të ndihmuar të vendosur ngjyrën e tyre, për të përmirësuar absorbency dhe për të zvogëluar çdo garzë. Gjithashtu, për të shmangur përdorimin e softeners pëlhurë që ata mund të lënë mbetje dhe për të krijuar cilësi të ashpër. Duke vënë një pak kohë dhe energji në procesin e përzgjedhjes, ju do të gjeni peshqir që shtojnë edhe stilin dhe rehati për banjo tuaj.

 


Ora Post: Jul-31-2018